Napisz słownie liczebniki niemiecki

Pobierz

Może się to wydawać skomplikowane, ale szybko można się do tego przyzwyczaić.. Daje również możliwość wyświetlenia kwoty w kilku najpopularniejszych walutach.Język niemiecki liczebniki napisz słownie?. Z poniższego artykułu dowiecie się jak podawać i pytać o datę w języku niemieckim.Cyfry po niemiecku.. Dzielimy ją na dwa człony: 14 i 10.. Liczby po niemiecku są jedną z najbardziej niezbędnych podstaw przy nauce tego języka.. Myśle że 82 we francuskim, czyli quatre-vingt-deux, czyli cztery-dwadzieścia-dwa jest bardziej zawiłe.. Oto wzór odmiany po rodzajniku określonym i wskazującym:W języku niemieckim występują 4 nieregularne liczby porządkowe, których nazw musimy nauczyć się na pamięć - pierwszy, trzeci, siódmy i ósmy.. Wykorzystujemy je podając godziny lub daty po niemiecku.. Podstawówka.. To narzędzie online stworzone dla osób, które chcą przyspieszyć swoją pracę i uniknąć ewentualnych pomyłek.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Napisz jakie to rodzaje liczebników.. Kwota słownie obsługuje pisownię liczb w językach: polskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim i rosyjskim.Godziny niemiecki.. Co jednak jeśli nasza godzina ma postać 8:10?. Na przykład: 5 EURLiczebniki ułamkowe Bruchzahlen; 1/2 (ein) halb: pół 1 1/2 ein(und)einhalb, anderthalb: półtora, półtorej 1/4 ein viertel jedna czwarta 2/3 zwei drittel dwie trzecie 3/4 drei viertel trzy czwarte 0,3 null Komma drei zero przecinek trzy (dziesiąte) 5,03 fünf Komma null drei pięć przecinek zero trzy, pięć i trzy setne1 - eins..

Napisz słownie liczebniki porządkowe.

Przedstawiamy zapis słowny oraz wymowę głównych liczb po niemiecku.. W tym przypadku mamy możliwość podania godziny w sposób oficjalny i .Podawanie daty, to ostatnia po liczbach, godzinach, dniach tygodnia i miesiącach przydatna umiejętność do określania czasu po niemiecku.. Od czterech lat uczę tego języka.. Liczebniki po niemiecku.. - niemiecki 2013-09-18 16:31:36 Załóż nowy klubZgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Najpierw warto utrwalić cyfry od 0 do 10, a następnie od 11 do 20.. W wolnym czasie gram w squasha.. +20PKT Napiszcie słownie liczebniki ( oczywiście po niemiecku ) : 102 , 235 , 476 , 539 , 687 , 732 , .. Zapisz liczebniki słownie po niemiecku.Zapisz słownie podane liczebniki w nawiasach.. Jest kilka wyjątków i zrozumiesz je tylko wtedy, jeżeli poznasz najpierw liczebniki do 10.. Interesuję się turystyką, jestem miłośniczką kultury indyjskiej.. Tylko jedno- i dwusylabowe liczby należy pisać słownie (eins, sieben, hundert), a nie jako cyfry (1, 7, 100).. Liczebniki porządkowe występują z rodzajnikiem określonym (tak jak w powyższym przykładzie), wskazującym oraz zaimkiem dzierżawczym i odmieniają się jak przymiotniki..

Liczebniki niemieckie.

Do tego pierwszego członu (14 setek) dodajemy drugi człon: 10.. Kolejne, do 19 włącznie tworzymy przez dodanie -te na koniec liczebnika.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:eins: jeden: zwei: dwa: drei: trzy: vier: cztery: fünf: pięć: sechs: sześć: sieben: siedem: acht: osiem: neun: dziewięć: zehn: dziesięć: elf: jedenaście .Napisz słownie liczebniki.. Ułamki zwykłe i dziesiętne, procenty, oraz kwoty w języku niemieckim.Liczby niemieckie należy napisać słownie tylko w niektórych przypadkach - na szczęście!. Znajomość liczb jest konieczna, gdyż przydaje nam się w życiu codziennym.Liczebniki do 20 po niemiecku trzeba poznać i nauczyć się w dwóch etapach.. Dodatkowo poniższy formularz pozwala na zamianę liczby całkowitej na jej zapis słowny w języku niemieckim.Slownie.pl pomaga szybko i poprawnie zapisać kwoty i liczby w postaci słownej.. Odpowiedzią będzie liczebnik główny, nie porządkowy tak jak ma to miejsce w języku polskim.. Pierwszy człon to 14 setek, ponieważ czternaście setek to nic innego jak liczba 1400 (policzcie sobie).. Tyle.. Jestem tu po to, żeby pokazać WAM, że język niemiecki wcale nie jest taki straszny.. liczebniki od 20 do 100 otrzymują końcówkę -ste (w mianowniku), np.: 30. der, die, das dreißig ste 58. der, die, das achtundfünfzig stekwota-slownie.pl umożliwia zapisanie kwoty i liczby w postaci słownej..

2012-10-07 11:38:56 Napisz cyfrą podane liczebniki .

Widząc w statystykach, że często szukacie listy liczebników od 0 do 100 w języku niemieckim, postanowiłem taką listę przygotować, mimo że na blogu jest już wpis o liczebnikach.Tamto wytłumaczenie jest moim zdaniem jasno sformułowane, jednak dla pewności warto jest mieć nie tylko teoretyczne wytłumaczenie, ale także dokładną listę słów.Liczebniki porządkowe - język niemiecki.. To nic trudnego.. Matematyka Polski Niemiecki Angielski Rosyjski Przyroda Historia Chemia Fizyka Biologia Geografia WOS Technika EDB PP.. Jednak jeżeli używasz liczb przez skrótami walut, miar, wag i innych - nawet nie wolno ci pisać liczb słownie.. Co wpisać pomiędzy Es ist ____ Uhr?. 9 - neun.Liczba.pl - internetowa encyklopedia liczb - liczby po niemiecku.. Po polsku będzie to brzmiało: czternaście setek dziesięćdie Kardinalzahlen / Liczebniki główne po niemiecku od 1-60 .. konnen odmiana rozmówki niemieckie opis przyjaciela po niemiecku zwierzęta po niemiecku essen odmiana szanowni państwo po niemiecku niemieckie imiona dni tygodnia po niemiecku dialog u lekarza po niemiecku godziny po niemiecku części ciała niemiecki .. by móc napisać .Zapisz liczebniki słownie po NIEMIECKU 18 32 48 56 61 73 89 98 24 DAM NAJ.. Co robimy?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt