Opowiadanie twórcze inspirowane mitem lub przypowieścią

Pobierz

Zapoznaj się z zasadami redagowania opowiadania: 2.. Przejdź do menu dodatkowego.Przypowieści - Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie.. Uczymy się pisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub .. Scholaris - Jak poprawnie napisać dialog?. Pewien człowiek szedł z Jeruzalem do Jerycha i został napadnięty przez zbójców, którzy nie tylko go okradli, ale też zadali rany i prawie umierającego zostawili na drodze.. Syzyf z zapałem zabrał się do pracy, gdyż myślał, że to błahostka.Napisz opowiadanie twórcze inspirowane wybranym mitem lub przypowieścią.. Przeanalizuj przykładowe opowiadanie.. Tam, w Hadesie wymierzono mu karę: miał wtoczyć wielki kamień na wysoką i stromą górę.. Rodzina ta nigdy nie miała kłopotów, zawsze się świetnie dogadywali, a szczególnie dwaj bracia.. Tak samo postąpił lewita (niższy .Gdy Prometeusz się o tym dowiedział postanowił zemścić się na bogach.. Pewien mężczyzna miał dwóch synów.. Przypomnij sobie utwór.. .1, s. 36.JAK NAPISAĆ OPOWIADANIE TWÓRCZE.. Zwroć uwagę na problematykę podjętą w micie lub przypowieści.. Zadbaj o właściwą kompoz … ycję wypowiedzi - zaznacz co najmniej trzy akapity.. , Język polski , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.plSzóstoklasiści już niebawem stworzą kolejną formę wypowiedzi pisemnej - opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści..

Jak napisać opowiadanie inspirowane mitem lub przypowieścią.

Przejdź do menu głównego.. W pewien zwykły, jesienny poranek….. Zadbaj o właściwą kompoz … ycję wypowiedzi - zaznacz co najmniej trzy akapity.. Pewnego dnia w Warszawie….. Przechodził tamtędy kapłan, zobaczył leżącego i poszedł dalej.. Ale pewnego dnia coś się zaczeło złego dziać między bracmi.Wykonaj ćwiczenie - opowiadanie inspirowane mitem lub przypowieścią, plik: wykonaj-cwiczenie-opowiadanie-inspirowane-mitem-lub-przypowiescia.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!. Twoja praca nie może być krótsza niż dziesięć zdań.. ja mam na imię Jacek i pogubiłem się w życiu .Żył długo, ale w końcu przypomniano sobie o nim w piekle.. Jest to jedna z form, która obok opowiadania na podstawie baśni lub legendy wykorzystywać będzie teksty znane uczniom z klas młodszych w nowym - kreatywnym ujęciu.Answers: 3 on a question: Napisz opowiadanie twórcze inspirowane wybranym mitem lub przypowieścią.. materiały pod kodem QR w zeszycie NOWE Słowa na start 7: s. 88, ćw.. W niewielkiej miejscowości mieszkało małżeństwo, które miało dwóch synów, Bartka i Wiktora.. Patrząc na zamieszczone obrazki spróbuj opowiedzieć współczesną wersjęZe str. 270 przeczytaj przykładowe opowiadanie twórcze inspirowane mitem lub przypowieścią, zwróć uwagę na poszczególne elementy, Wykonaj pisemnie zadania 1-9 ze str. 271, Zrób zdjęcie swoich notatek i wyślij na adres 17.05.2021..

Pozdrawiam!Napisz opowiadanie twórcze inspirowane wybranym mitem lub przypowieścią.

Twoja praca nie może być krótsza niż dziesięć zdań.. Twoja praca nie może być krótsza niż dziesięć zdań.. Prace zostaną sprawdzone po powrocie do szkoły.. Znienacka zaskoczył go Tanatos, który uciął mu pukiel włosów i jego krnąbrną duszę zabrał do podziemia.. Wszystko jednak roztrwonił, żyjąc rozrzutnie i zaczął cierpieć niedostatek.. 6b Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści- ćwiczeniaNapisz opowiadanie zainspirowane przypowieścią o synu marnotrawnym.. Twoja praca nie może być krótsza niż dziesięć zdań.. EWA MADEYSKA - TWÓRCZE PISANIE Z MADEYSKĄ .. Jak napisać współczesną wersje mitu lub przypowieści.. Zwróć uwagę na poszczególne elementy : 3.. Twoja praca nie może być krótsza niż dziesięć zdań.. , 1 Charaktery , Klasa 7 Nowa edycja , NOWE Słowa na start!. Pewnego razu….. Napisz współczesną wersję przypowieści "O miłosiernym Samarytaninie" .. Wojna spadając na niego nagle pokrzyżowała mu wszelkie plany związane z rodzina.Opowiadanie inspirowane mitem lub przypowieścią przykłady 13 stycznia 2021 12:26 Zadania Opowiadanie to krótka forma wypowiedzi narracyjnej, zawierającej wątek, na który składa się wiele powiązanych ze sobą wydarzeń.7a Jak napisać opowiadanie inspirowane mitem lub przypowieścią.. Podaj temat lub zapisz tytuł opowiadania..

przeczytaj→ 1.Jak napisać opowiadanie inspirowane mitem lub przypowieścią?

Zadbaj o właściwą kompozycję Zadbaj o właściwą kompozycję wypowiedzi - zaznacz co najmniej trzy akapity.. W pewnym krakowskim parku, tonącym w zieleni….. Do pierwszego wrzucił kości, które zakrył tłuszczem., a do drugiego najlepsze mięso z woła, które przykrył skórą.. Pracę lub zdjęcie pracy zapisanej w zeszycie Możesz skorzystać z propozycji tematów zamieszczonych poniżej .Przydatne sformułowania: Było piękne, zimowe popołudnie….. Jeśli tworzysz wspołczesną wersje mitu pamiętaj że ona powinna mieć uniwersalny charakter.. Podaj temat lub zapisz tytuł opowiadania.Opowiadanie na podstawie mitu o Odyseuszu.. Była piękna, słoneczna niedziela….. Jarre'aZe str. 270 przeczytaj przykładowe opowiadanie twórcze inspirowane mitem lub przypowieścią, zwróć uwagę na poszczególne elementy, Wykonaj pisemnie zadania 1-9 ze str. 271, Zrób zdjęcie swoich notatek i wyślij na adres 06.05.2021.. Pamiętaj, że Twoja praca powinna zawierać 200 słów.. Jak napisać opowiadanie inspirowane mitem lub przypowieścią.. Podaj temat lub zapisz tytuł opowiadania.Mój nietypowy sąsiad - opowiadanie "Zaczarowany wisiorek" - opowiadanie fantastyczne; Fikcyjna Wojna Tortańska - opowiadanie; Pechowy narzeczony - opowiadanie; Opowiadanie - płyta J.M.. Ojciec miał dwóch synów.. Młodszy z nich zażądał któregoś dnia, aby ojciec podzielił majątek i oddał mu przypadającą na niego część.strona Szkoły Podstawowej w Mingajnach, szkoła, szkoła podstawowa - Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?.

posłuchaj→ Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?

Zdarzyło się to we wtorek, a może czwartek….. 1Na dzisiejszej lekcji: dowiesz się, jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przy-powieści, przypomnisz sobie treść mitu o Heraklesie i przygotujesz scenariusz gry komputerowej według własnego pomysłu,.. Zabił woła, po czym wziął dwa wory.. Odyseusz myślał, że to będzie cudowny czas, lecz się mylił.. W ciepły, sierpniowy wieczór siedziałam sama na ławeczce przed domem….Napisz opowiadanie twórcze inspirowane wybranym mitem lub przypowieścią.. Pokazał Zeusowi wory, a ten miał jeden wyprać - jego zawartość ludzie mieli dawać bogom w ofierze.Napisz współczesne opowiadanie zainspirowane przypowieścią o synu marnotrawnym.. Na ten pogląd ma wpływ luźna przeważnie struktura tej wypowiedzi oraz fakt, że opowiadający (narrator) sam decyduje, które elementy opowiadania podać szerzej, które tylko .Temat: Jak napisać opowiadanie inspirowane mitem lub przypowieścią.i/lub biblijnej • tworzy opowiadanie inspirowa-ne mitem i/lub przypowieścią `• redagujeciekawe i rozbudo wane opowiadanie twórcze na podstawie mitu czy przypo wieści • wymieni Odmienne odmienne części mowy a odmienne i nie -• nazywa części mowy występujące w tekście • przekształcaformy czasowni ków • używa w zdaniach .Previous Post Previous Napisz opowiadanie twórcze inspirowane wybranym mitem lub przypowieścią.. Młodszy poprosił ojca o przynależną mu część majątku i opuścił dom.. Początek wojny trojańskiej, piękna Penelopa poczęła syna, któremu na imię było Telemach.. Opowiadanie należy napisać w zeszycie przedmiotowym.. Zadbaj o właściwą kompozycjęPrevious Post Previous Napisz opowiadanie twórcze inspirowane wybranym mitem lub przypowieścią.. zauważ ze mity przedstawiają ludzi i .Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Arboleda99.. 6a Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści- ćwiczeniaTemat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt