Kartkówka z polskiego quo vadis

Pobierz

Czas na odpowiedź: 10 sekund.. Testy z lektur szkolnych Znajdziesz u nas profesjonalne testy wiedzy z lektur.. CKE - zestawy zadań powtórkowych, 23 marca 2020 (dzień 6).. Polega ona na tym, że obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie.. Kim był Chilon Chilonides i co się z nim stało ?. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. wg Wilczynska82.. Znajdziecie tu materiały przygotowane przeze mnie, ale .Plik sprawdzian z polskiego z lektury quo vadis.pdf na koncie użytkownika swbrenner • Data dodania: 18 lip 2020 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Współpracuje z najnowszymi wersjami większości przeglądarek internetowych, takich jak Safari, Firefox i Google Chrome, a także z przeglądarką Internet Explorer 9 i nowszą.. Co stało się z Ligią podczas igrzysk w amfiteatrze?. W roku 2016 dziełem wybranym do publicznego odczytania była powieść Quo vadis.. Kto jest głównym bohaterem utworu?. był laureatem literackiej Nagrody Nobla w 1905 r. Pracował jako dziennikarz (współzałożyciel dwutygodnika "Niwa", korespondent "Gazety Polskiej" w .Przetłumaczona na ponad 50 języków i jedna z najbardziej znanych polskich powieści na świecie.. Test składa się z 12 pytań.. Powieść z czasów Nerona" Henryk Sienkiewicz wydawał we fragmentach w "Gazecie Polskiej" (Warszawa), "Czasie" (dziennik, Kraków) i "Dzienniku Poznańskim"..

Kartkówka - "Quo vadis".

Quo vadis Opracowanie: Cecylia Ratajczak Scenariusz - plik pdf.. Udostępnij.. Wśród bohaterów "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.. Balladyna: Juliusz Słowacki .. Quo Vadis: Henryk Sienkiewicz: Rozpocznij test.. Seterra działać będzie na systemach operacyjnych Windows, MacOS X i Linux, a także na urządzeniach mobilnych iPhone, iPad i Android.Testy z lektur na najwyższym poziomie!. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Obecnie część rękopisu przechowuje się we wrocławskim Ossolineum.Neron - jeden z pierwszoplanowych bohaterów "Quo vadis" - to postać historyczna, cesarz rzymski w latach 54-68 n.e. Okres jego panowania jest trudny do jednoznacznej oceny.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Rozwiąż test.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Quo Vadis, test sprawdzający znajomość lektury Henryka Sienkiewicza.. Poprzedniego dnia był na uczcie u Nerona, która przeciągnęła się do późna w noc.Od pewnego czasu zdrowie jego zaczęło się psuć.. Napisz do nas.. 20 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Rozwiąż test!Język polski; Lektury Quo vadis / Quo vadis.. Co miało być kulminacyjnym momentem igrzysk?. Henryk Sienkiewicz..

Kto napisał ,,Quo vadis"?

Setki pytań, dzięki którym nie umknie Ci żaden szczegół z przeczytanej książki.. 13 pyta .Klasa 7 Klasa 8 Polski.. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?. Powiązane z testem.. wg Weberlaura.Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. Rozwiąż test!2 teksty, 12 zadań z odpowiedziami i wyjaśnieniami.. Najpopularniejsze lektury.. Poniżej przedstawiono plakat promujący akcję Narodowego Czytania z roku 2016.Quo vadis - test wiedzy.. Iwonę Pastuszkę na podstawie podręczników do języka polskiego z serii Między nami.Narodowe Czytanie to akcja społeczna upowszechniająca znajomość literatury polskiej.. Pytanie 1 /16.. Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona?ORTOGRAFIA i język polski online, nauka pisania na klawiaturze, nauka czytania i poprawnego pisania, szkoła podstawowa.. Autor, czas i miejsce akcji, rodzaj i gatunek literacki, motywy, bohaterowie (charakterystyka), plan wydarzeń Autor: Henryk Sienkiewicz - prozaik, przedstawiciel pozytywizmu żyjący w latach .. Sprawdź, czy znasz tę "powieść z czasów Nerona" wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!.

Quo vadis 2 Sortowanie według grup.

Przerwij test.. Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!. Bolesław Prus.Quo vadis - Henryk Sienkiewicz, test z lektury Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis.. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.. Tagi #lektura #henryksienkiewicz #quovadis Inne tryby testu.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Super!. wg Maja175.Scenariusz 81.. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Quo vadis Sortowanie według grup.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Klasa 7 Klasa 8 Polski.. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. Znajdziecie tu lekcje, które możecie samodzielnie przerobić i stać się jeszcze bardziej świadomymi użytkownikami naszego pięknego języka ojczystego:) Materiał przyda się, kiedy opuścicie lekcje w szkole lub gdy zechcecie coś powtórzyć.. Jakie były ostatnie słowa Ligii do Marka Winicjusza?. Quo Vadis Sortowanie według grup.. Zaloguj się lub Dołącz do Klubu.Test z lektury - Quo Vadis!. Powieść cieszyła się popularnością i w 1896 roku wydano ją w całości.. "Quo vadis", dzieło, za które Henryk Sienkiewicz otrzymał w 1905 roku literacką nagrodę .Henryk Sienkiewicz Quo vadis Rozdział pierwszy 1..

Quo vadis - Henryk Sienkiewicz.

Testy: Lektury szkolne.. Quo vadis charakterystyka postaci Sortowanie według grup.. Skomentuj.. Unscramble sentence test Brakujące słowo.. Sam mówił, że rankami budzi się jakby zdrętwiały i bez możności zebrania myśli.Lekcje zdalne z języka polskiego.. ZdrowiePetroniusz obudził się zaledwie koło południa i jak zwykle, zmęczony bardzo..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt