Opowiadanie twórcze na podstawie mitu demeter i kora

Pobierz

Proszę czekać.. Atena była córką Zeusa i prawdopodobnie Metydy (Metis).Istniała przepowiednia, że Metyda urodzi córkę mądrzejszą od Zeusa i syna, który będzie od niego mocniejszy i go obali.. Powrót Kory do Hadeusa.. Dzięki temu (Persefona) Kora (Persefony) co roku na trzy miesiące wracała do Hadesa.. W każdym numerze omawiamy inną formę wypowiedzi wymaganą do egzaminu gimnazjalisty lub sprawdzianu ósmoklasisty.TEMAT: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu - ćwiczenia.. Koniecznie zapisz je w edytorze tekstu np.. Zrywa czerwone maki, blvkitne dzwonki i jaskry 0 zlotych oczach.. 2) Przeczytaj ponownie mit lub przypowieść, na podstawie którego masz napisać opowiadanie.. c) Tezeusz zostawił śpiącą Ariadnę na wyspie Naksos.Orfeusz był pięknym i młodym królem Tracji.. Napisz inne zakończenie mitu.. Warto pamiętać o tym, że w swojej pracy autor powinien zastosować elementy, które wzbogacą i urozmaicą tę formę wypowiedzi, którą uczniowie bardzo lubią .Napisz współczesną wersje opowiadania mitu o Odyseuszu(możesz też inny mit).. Napisz współczesną wersję mitu o Detalu i ikarze; Napisz współczesną wersje o miłosiernym Samarytaninie - Opowiadanie twórcze na minimum 150 słów; Opowiadanie o asiuni lub referat; Napisz współczesną wersję mitu o Dedalu i Ikarze.. Wspólne omawianie - analiza budowy i wzoru - s. 269 - 270..

Przeczytaj wzorcowe opowiadanie twórcze na podstawie mitu - str. 270.

1) Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest dobry pomysł.. Podarowanie przez Demeter księciu wozu zaprzężonego w latające rumaki oraz ziaren zbóż.. Władca zakazał ojcu i synowi opuszczać wyspę, co spowodowało bunt Dedala.Scenariusz miniatury teatralnej na podstawie mitu "Demeter i Kora" Liczba osób: 5 Czas trwania: ok. 15 min.. Patrząc na zamieszczone obrazki spróbuj opowiedzieć współczesną wersjęsporządza notatkę na temat pór roku, analizuje tekst mitu "Demeter i Kora", obraz i płaskorzeźby, dyskutuje na temat związków Kory z biblijną Ewą, znajduje w tekście mitu poetyckie synonimy wybranych wyrazów, nazywa uczucia bohaterów mitu, opisuje wygląd i uczucia matki i córki, formułuje argumenty, opowiada historię Kory.inne zakończenie mitu.. Opowiadanie twórcze na podstawie mitu cz przypowieści składa się z takich elementów jak : Hera, Demeter, Posejdon, Atena, kupcy i złodzieje, urodzaj, Apollo, kraina umarłych,Już niebawem w klasach szóstych planuję wprowadzenie dodatkowych informacji związanych z tworzeniem opowiadania twórczego, z którym uczniowie zetknęli się już od klasy 4.. Na dzisiejszej lekcji: dowiesz się, jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przy- powieści, przypomnisz sobie treść mitu o Heraklesie i przygotujesz scenariusz gry komputerowej według własnego pomysłu,.Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści..

Twoje opowiadanie powinno zaciekawić czytelnika.

Gdy grał na lutni i harfie, wszystko wkoło niego mu wtórowało: drzewa, ptaki, zwierzęta.. Plisss pomóżcie Amigami2000 Amigami2000 23.02.2018 Polski Szkoła podstawowa rozwiązane Napisz barwne opowiadanie na podstawie mitu o Demeter i Korze.. Wybierz jeden z poniższych tematów i napisz opowiadanie twórcze.. Nie za długi nie za krótki z 2 kartki z zeszytu!. Proszę wybrać jeden temat.. Zapoznaj się z zasadami redagowania opowiadania: 2.. Poza funkcją religijną, mity stanowiły opowieści, których zadaniem było wyjaśnienie mechanizmów rządzących .Mit o Dedalu i Ikarze - Przykładowe wypracowania.. a) Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.. Dekoracje: z jednej strony sceny ucharakteryzowany Olimp z tronem Zeusa i stołem zastawionym potrawami, z drugiej strony sceny łąka wykonana z zielonej bibuły, gdzieniegdzie kwiaty, głaz - czarna bibuła Osoby: Zeus - w białym prześcieradle, z piorunem w ręku i wieńcem na głowie;Nadszedł czas na opowiadanie twórcze z wykorzystaniem mitu lub legendy.. Zwróć uwagę na poszczególne elementy : 3.. Dedal i Ikar - która postawa wydaje się tobie bliższa?. I tak, przez pewien czas przyroda pięknieje, żyje, bujnie się rozwija, by potem na kilka miesięcy zasnąć, kiedy matka Demeter tęskni do swej córki.. Udzielaj tylu odpowiedzi o ile cię proszono 2021-09-23 18:16:49 Potrzebuje na teraz zdj strony 7 z cwiczen focus 2 second edidtion 2021-09-20 23:46:22Ale przez zjedzenie granatu, Persefona musiała na część roku wracać do męża..

Przeanalizuj przykładowe opowiadanie.

3) Pamiętaj o cechach mitu i przypowieści.Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Niestety, ich sielanka nie trwała długo.TEMAT: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu - ćwiczenia.. Kliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Napisz barwne opowiadanie na podstawie mitu o Demeter i Korze.. b) Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.. Ćwiczenia - do wyboru.. Prometeusz pracował a firmie "Techvel- nowe technologie, gadżety i wynalazki".. Jego żoną była równie urodziwa Eurydyka - nimfa drzewna hamadriada.. Podstęp Hadesa, który na trwałe wiąże Korę ze światem zmarłych.. Młoda i śliczna bogini wychowała się na łonie natury, gdzie wiodła beztroskie życie w otoczeniu nimf.. Pewnego razu przechadzała się po łące gdy nagle dostrzegła kwiat narcyza.. Dyrektorem niej był Zeus- bardzo surowy wobec swoich pracowników.. Ze smiechem potrzqsa bialq puszystq kulq dmuchawca, patrzqc, jak z wiatrem ulatuje w dal, sypie kwietne platki na swe warkocze, plecie wieniec z liliowej skabiozy.Myślenie mityczne, czyli jak tłumaczyli świat starożytni Grecy - na podstawie mitu o Demeter i Korze; Przedstaw różne aspekty buntu w oparciu o greckie mity o Demeter i Korze, Syzyfie i Prometeuszu; Treść mitu o Edypie, na podstawie ,,Mitologii" Jana Parandowskiego; Osądź Dedala i Ikara na podstawie mitu Owidiusza.Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o opowiadanie twórcze na podstawie mitu o Prometeuszu Użytkownik Brainly Użytkownik Brainly 18.04.2020Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Wersja uwspółczesniona mit "Prometeusz"..

Napisz opowiadanie.

Powrót Kory na ziemię i radość matki.. Prometeusz pracował w dziale gadżetów i właśnie dlatego bardzo lubił swoją pracę.. Word i prześlij do oceny.Dzeus zdecydował nakłonić Hadesa do uwolnienia (Persefony) Kory.. Wyobraź sobie, że Twój ulubiony bohater mitów przeniósł się do XXI wieku i razem z Tobą przeżył niesamowitą przygodę.. Nie zważając na przestrogi matki przed kwiatem poświęconym bogowi podziemi, zerwała go.DEMETER I KORA Nad brzegiem morza, na kwiecistej lqce bawi siv w otoczeniu nimf Kora, c6rka bogini urodzaju Demeter.. 29.04.2020 środa TEMAT: Redagujemy opowiadanie twórcze na podstawie wybranego mitu.. Ćwiczenia - do wyboru: - Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.-Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.Zapoznaj się ze wskazówkami, które pomogą Ci napisać opowiadanie twórcze: ZAPAMIĘTAJ!. Gdy pojawiała się na ziemi wszystko dookoła kwitło, a kiedy rozstawała się z Demeter powracał smutek.Więcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019.. Opowiadanie twórcze na podstawie mitu: Co by się stało, gdyby Demeter nigdy nie odnalazła córki?. Będzie to oczywiście inna wersja tego mitu, bo w oryginale Demeter odnalazła swoją córkę.13.. Ćwiczenia - do wyboru: - Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.-Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.Mit o Demeter i Korze - opracowanie (interpretacja, motywy, bohaterowie) Chcąc zinterpretować mit opowiadający o losach Demeter i Kory, warto zwrócić uwagę na ogólną funkcję, którą pełniły mity w ludzkim życiu.. - zagadki.. Próba przebłagania Demeter przez bogów.. Król bogów połknął boginię .Język polski Klasa VI maj Temat: Jan napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Dedal i Ikar to bohaterowie mitu antropologicznego, przytaczającego historię ich fantastycznej ucieczki z królestwa króla Minosa na Krecie.. Hades zgodził się ją zwrócić, ale zanim to zrobił podał jej ziarna granatu.. Demeter nazywana jest boginią życia, zaś Persefona (Kora) - boginią śmierci.Kora była córką Demeter.. Nieurodzaj związany z rozpaczą Demeter.. Wspólne omawianie - analiza budowy i wzoru - s. 269 - 270..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt