Latarnik sprawdzian z lektury

Pobierz

6.ile razy w tygodniu przybywała łódź z Aspinwall ?. Test składa się z 12 pytań.. Jest utworem prozatorskim - w tej epoce dominuje proza.Latarnik Sienkiewicza Treści związane z lekturą potrzebne do egzaminu Motywy Latarnika Sienkiewicza Tęsknota za krajem.. Pokłócił się z lotnikiem.. Inne tryby testu.. Udostępnij.. Czy rozpoznasz księżniczki Disneya w maseczkach.Sama pisałam test z "Latarnika" bardzo podobny do tego.. Także temat jest rodem z romantyzmu - tęsknota za ojczyzną, los emigranta.. 3.Jaką funkcje pełniła latarnia ?. Latarnia w Zatoce Moskitów, pełnej mielizn i gęstych mgieł, stanowiła jedyne wskazanie bezpiecznej drogi dla statków płynących z Nowego Jorku do Panamy oraz dla ruchu .szlakpiany.. Przy takim temacie dwie najważniejsze lektury to Pan Tadeusz Mickiewicza i Latarnik Sienkiewicza.. Pamiętaj!Pierwowzorem Józefa Skawińskiego bohatera "Latarnika" jest polski emigrant Sielawa, który został znaleziony martwy w Nowym Jorku.. O jaką pracę stara się bohater.Streszczenie szczegółowe 1.. Niemniej utwór powstał już w epoce następnej.. Sprawdź, czy dobrze znasz tę przewrotną komedię!. Gdzie toczy się akcja utworu?. Sama pisałam test z "Latarnika" bardzo podobny do tego.. Dzięki komu Książę mógł wrócić na swoją planetę?. by ewelinasylla .Pytania do lektury : ,, Latarnik '' 1. w jaki sposób zginał latarnik ?. 5.czy wyspa na której przebywał latarnik była piaszczysta ?.

Super ...Lista pytań z lektury Latarnik.

Z drugie stronybalkonu widziałSkawiński, akna dłoni, Aspinwalli ego ruchliwyport,awnimlasmasztów,łodzieiłódki;niecozaśdale białedomyiwieżycz-ki miasta.. Test składa się z 12 pytań.. Rozwiąż test.. Komentarze sameQuizy: 1 .. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Najbardziej kompletny test z lektury Latarnik jaki znajdziesz w sieci.. Kiedy zaczynał swoją pracę, .. lektury obowiązkowe dla klas 8 2020-2021.Test z lektury "Zemsta" (Aleksander Fredro).. Rozstrzygnij, które z poniższych twierdzeń jest prawdą, a które fałszem (Wpisz przy każdym z twierdzeń: P-prawda, F-fałsz) - Autorem "Latarnika" jest H. Sienkiewicz.. -"Latarnik" jest przykładem gatunku literackiego zwanego nowelą.. -Cechą gatunkową noweli jest wielowątkowość.lektury "Mały Książę"?. Bo bał się żmii.. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę historię o samotności i tęsknocie do ojczystego kraju!. 4. w którym dniu tugodnia latarnik mógł opuszczać latarnię ?. Latarnik a pozytywizm.. Z wysokości latarni domki były podobne do gniazd mew, łodzie do żuków, a ludzie poruszali się ak małe punkcikina białym, kamiennymbulwarku.. (przed Skawińskim ) 2.ile czasu potrzebowano na znalezienie nowego latarnika ?. Był to farmaceuta pochodzący z Polski, który tułał się przez całe życie..

Co wiesz o losach latarnika Skawińskiego?

21 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Tagi dla tego testu: Książę Mały Podaj swoje imię: Sebastian Dlaczego Mały Książę chciał wrócić na planetę?. Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. "Latarnik".. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, szczegółowy plan wydarzeń, dokładny opis czasu i miejsca akcji, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.. Może być jak najbardziej tematem wiodącym egzaminu.. Przerwij test.. Skomentuj.. tak jak w pytaniu 2 oceny .Henryk Sienkiewicz, Latarnik.. Czuł się odpowiedzialny za różę.. Sprawdź swoją wiedzę.. Pytanie 1 /16.. Co się wydarzyło, kiedy Skawiński zapomniał zapalić latarnię?. Co tydzień przywożono mu żywność.Plik Latarnik test treści.doc na koncie użytkownika Domcia53 • folder Ściągi • Data dodania: 17 mar 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Kartkówki i Sprawdziany (20127) Matura (9278) Nauczanie (34649) Nauczyciele (15115) Nauka w Domu (38810) Oceny (40212) Przedszkole (934) Przybory Szkolne (8444) ..

... Test z lektury "Latarnik" Henryka Sienkiewicza.

Ile procent zdobędziesz w tym teście wiedzy szk.. Masz świetny pomysł na quiz?. Dlaczego Skawiński chce objąć stanowisko w latarni?. Kto jest głównym bohaterem "Latarnika"?. Napisz, jak nazywa się i z jakiego kraju pochodzi główny bohater "Latarnika"?. 7.co przywozono .Wybierz test z rozdziału Latarnik lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa II Gimnazjum.. Statkowi kosmicznemu.Latarnik - streszczenie utworu Henryka Sienkiewicza.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: LatarnikSprawdzian z lektury "Latarnik" HENRYK SIENKIEWICZ "LATARNIK .. Latarnik - Lektury - Język polski dla Klasa II Gimnazjum - Klasowka.onet.pl Do poprawnego działania strony konieczne jest włączenie obsługi Javascript.Sprawdzian z treści lektury "Latarnik' 1.. Jakim charakterystycznym powiedzonkiem posługiwał się Cześnik?. Kto jest głównym bohaterem "Latarnika"?. Test sprawdzający czy uważnie przeczytałeś nowelę "Latarnik".. Wyszukanie nowego latarnika było obowiązkiem konsula Stanów Zjednoczonych rezydującego w Panamie, Izaaka Falconbridge'a.. Rozwiąż test!Test z lektury "Latarnik" .. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury LatarnikTest wiedzy z lektury Latarnik (Henryk Sienkiewicz)..

Test z lektury szkolnej Latarnik - test znajomości lektury.

Sielawa był latarnikiem w Aspinwall podobnie jak Skawiński.. Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze Latarnik Henryka .. Jakiego jest pochodzenia.. w Aspinwall, niedaleko Panamy na północnym cyplu King Island niedaleko Tasmanii w Porto Antico w Genui u wybrzeży Irlandii.. Rozwiąż test!Lista wszystkich streszczeń - - MATEMATYKI: - Sprawdzian z lektury 1.. Jak nazywa się główny bohater utworu.. Opis testu.. Darmowe, opracowane, pełne teksty lektur, e-booki, audiobooki i pliki DAISY na wolnej licencji.Jeden dzień z życia latarnika ("Latarnik" Henryka Sienkiewicza) Zbliżał się świt.. Zza aspinwallskich drzew miał za chwilę dosięgnąć śpiącego jeszcze latarnika pierwszy promień słońca.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.Lektury Latarnik / Latarnik.. W utworze kluczową rolę odgrywa Pan Tadeusz - wielka romantyczna lektura.. Jakie dzikie zwierzę Papkin miał ujarzmić na życzenie Klary?. Henryk Sienkiewicz to pisarz epokiLatarnik do nich należy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt