Sprawdzian układ słoneczny

Pobierz

Pamiętam, że dzieciaki chciały wiedzieć coraz więcej.. Wiesz wszystko o naszym Układzie Słonecznym.. corron .Układ Słoneczny: Planety - Testy geograficzne: Seterra jest darmowym quizem geograficznym, który uczy Cię krajów, miast i innych obiektów geograficznych z całego świata.Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam.. Na rysunku zaznacz kierunek ruchu obrotowego Ziemi [1 p.]. W Polsce obowi ązuj ą dwa czasy urz ędowe.Podkre śl wła ściwe okre ślenia .. Zawiera nieodpowiednie treści?. Skomentuj.. Układ Słoneczny to Słońce i krążące wokół niego planety wraz z satelitami oraz inne ciała niebieskie.Układ Słoneczny powstał około 5 - 6 miliardów lat temu z obłoku gazowo - pyłowego, który przyciągał materię ku gęstniejącemu jądru.. 5 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Układ Słoneczny składa się z .. planet: A.. Odległość do Marsa wynosi w tej skali 31 mm, do Jowisza - 26 cm.. Zakręć si.Plik układ Słoneczny kartkówka.pdf na koncie użytkownika oczlik • folder sprawdziany przyroda • Data dodania: 13 wrz 2011Układ Słoneczny - Zasady gry i sterowanie.. Puściłam im nawet jakiś filmik naukowy, który był stosunkowo skomplikowany i nie sądziłam, że tak wiele rzeczy udało im się zapamiętać!Układ Słoneczny.. Biegun N Biegun S 8.. Świetnie Gratulację!. Poznaj trójwymiarowy model Układu słonecznego i otaczający go wszechświat bez wychodzenia z domu..

Test o Układzie słonecznym.

Przekracza tam 400*C Posiada wiele kraterów- najbardziej znany- Caloris Basin.. Ok. 50 milionów lat później zaczęły .UKŁAD SŁONECZNY Układ Słoneczny to zbiór planet tzw. "ciał niebieskich" w ich skład wchodzą: SŁOŃCE: • średnica: 1 390 000 km • temperatura: 5500 st. C • Powierzchnia: 15,5 mln st. C (środek) • obrót wokół osi: 25,4 dnia (równik), 36 dni (okolice biegunów) Powierzchnia Słońca ma temperaturę ok. 5500 st. Celsjusza.. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.10/10 Czas: 22 Sek.. Ruchy Ziemi , Klasa 6 , Planeta Nowa , Geografia , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 .Plik Sprawdzian Układ Słoneczny.docx na koncie użytkownika polcia25 • folder edukacja przyrodnicza • Data dodania: 19 mar 2014Animacja przedstawienia krótką charakterystykę planet Układu Słonecznego.Pierwszy kadr ukazuje cały Układ Słoneczny.. a) ogromną, rozżarzoną gazową kulą, emitującą energię w postaci światła i ciepła b .Treść Wiadomości: Sprawdzian bedzie dotyczyl wszystkiego co zwiazane jest z wszechświatem i galaktyką strona w pod.. Znajduje się w galaktyce Droga Mleczna w ramieniu Oriona.. Podręcznik Tajemnice przyrody, Dział 1 - Odkrywamy tajemnice naszej planety, 2..

Klucz odpowiedzi pod sprawdzianem.

Wyrusz w najdalsze zakątki kosmosu i przeżyj fantastyczną przygodę odkrywając najciekawsze fakty na temat każdej planety czy księżyca w realistycznym świecie 3D.Układ Słoneczny Author: Piotr Walczak - Subject: Tajemnice przyrody Keywords: sprawdzian tajemnice przyrody, sprawdzian Układ Słoneczny, test z planet, klasa 6 sprawdzian Układ Słoneczny Created Date: 10/9/2016 8:08:38 PMUKŁAD SŁONECZNY Składa się z : 4 skalistych planet: (wewnętrzne) - Merkury - Wenus - Ziemia - Mars 4 gazowych planet: (zewnętzrne) - Jowisz - Saturn - Uran - Neptun OPIS PLANET: Merkury: 1 planeta układu słonecznego, skalista, wewnętrzna, temp.. Księżyce: brak Wenus: 2 planeta układu słonecznego .2 Co to jest Układ Słoneczny Układ Słoneczny to układ ciał niebieskich, które są przyciągane przez Słońce Zanim powstał Układ Słoneczny, na jego miejscu był obłok wirujacego gazu i pyłu.. Czym jest gwiazda?. Układ Słoneczny powstał około.lat temu A.. CZAS ZACHODNIOEUROPEJSKI CZAS WSCHODNIOEUROPEJSKIPrzykładowy test sprawdzający wiedzę przyrodniczą uczniów klasy VI szkoły podstawowej.. Ziemia w Układzie Słonecznym , 2.. Wyślij zgłoszenie.. Układ Słoneczny Test można wydrukować - plik pdf na dole strony.. Rozwiąż quiz i sprawdź, co o nim wiesz!7.. Udostępnij.. Obszary ciemniejsze, tzw. plamy słoneczne .Wyobraź sobie, że Układ Słoneczny został pomniejszony do "codziennych" rozmiarów..

10-43 (z zagadnien napewno będą co to jest: galaktyka,wszechswiat,układ słoneczny)1.

Po lewej stronie znajduje się żółtoczerwone duże Słońce, na prawo od niego pokazano kolejne planety z zachowaniem proporcji wielkości, są to kolejno: Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun.Test Czym jest Wszechświat, Układ słoneczny, Ziemia nasza planeta, podrozdział podręcznika Tajemnice Przyrody dla Klasa VI.. Jesteś Prawdziwym mistrzem astronomii!. Podobną budowę z metalicznym jądrem i skalną skorupą posiadają: A. Merkury, Ziemia, Mars i Jowisz B. Merkury, Wenus, Ziemia .Lekcje o Układzie Słonecznym cieszyły się u mnie w klasie bardzo dużym zainteresowaniem.. Planety Układu Słonecznego można podzielić na 2 rodzaje: planety wewnętrzne - Merkury, Wenus, Ziemia i Mars, oraz planety zewnętrzne - Jowisz, Saturn, Uran, Neptun i Pluton.Wszystkie planety zewnętrzne, oprócz Plutona to tzw. gazowe olbrzymy.W Układzie Słonecznym wszystko jest możliwe!Planety śpiewają, rapują i tańcują.W radosnej podróży dookoła Słońca, opisuja swojenajważniejsze cechy.. Układ Słoneczny jest częścią Wszechświata zwanego również Kosmosem.Wszechświat to przestrzeń, w której znajdują się ciała niebieskie, będące w ciągłym ruchu, tworzące układy i galaktyki.. Najdalsza planeta, Neptun, jest już w odległości 1,8 m, pas Kuipera rozciąga .Jest to układ złożony z 9 planet orbitujących wokół Słońca..

Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Sprawdzian testowy dla klasy I liceum i technikum I Układ Słoneczny 1. corron 4 lata temu.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt