Balladyna test z lektury odpowiedzi

Pobierz

perełka wiesz kogo lol 01 października 2018 .. Eulaila 04 marca 2018 Supeer!. Masz świetny pomysł na quiz?. Zapraszamy!. PaniKalino • 2 lata temu.. Główny rywal Mickiewicza.. Quiz w Poczekalni.. Zbigniewik 08 stycznia 2018 To niezłe pytanie.. 2 / 12 Siostra Balladyny, która została zamordowana, to: Lilia.. 174 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. 2 Obserwuj autora Zobacz profil .Odpowiedzi: 1.Gopło 2.Pustelnik był tak naprawdę Popielem III, ale jego brat Popiel IV odebrał mu władzę.. Zaznacz zdanie, które zawiera nieprawdziwą treść: a) W dramacie występuje tekst główny i tekst poboczny, b) W dramacie bohaterowie są charakteryzowani przez ich działania, c) W dramacie o przebiegu zdarzeń informuje narrator.. 2012-11-07 20:25:29 Zadanie z lektury Balladyna 2011-04-18 21:27:06Balladyna - test łatwy, test z lektury .. Inne tryby nauki.. Kim był Pustelnik, zanim zamieszkał w lesie.. Wyślij zgłoszenie.. .Test o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera"Mogła z Kirkorem zajść w ciąże gdy była ich podróż poślubna Mogła z Grabcem lub Kostrynem zajść w ciąże gdyż byli jej kochankami.. test dodany 13 lat temu przez madziqa.. Do chaty sióstr przyjeżdża bogaty książę Kirkor, wiedziony tam przez sługę Goplany, Skierkę.Balladyna Lektura Balladyna Juliusza Słowackiego..

'Balladyna' - test znajomości lektury.

Kim jesteś z "Zemsty"?. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. To Juliusz Słowacki () przedwcześnie zmarły jeden z trzech wieszczów polskiego romantyzmu, autor słynnych wierszy takich jak Hymn czy Testament mój, dramatów.Emigrant, autor patriotycznych utworów, o niewątpliwym talencie poetyckim i dramatycznym.. Materiały powiązane z testem: Test: BalladynaWitaj na stronie Quizz.pl.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".. Rozpocznij test.. Kim była tytułowa bohaterka-Balladyna?. U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o Balladynie.Wypełniając test wiedzy, sprawdzisz, ile wiesz o Balladynie.. Tagi.. Z matką , Aliną .. komentarz.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Radzę Ci wpisać w google "test sprawdzający Balladyna", albo "test sprawdzający znajomość lektury balladyna".. wyskoczy Ci tego mnóstwo.. Pytania i odpowiedzi do lektury Balladyna (74) Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Balladyna, które mogą Ci się przydać do powtórki.. BloodyBlack 2 lata temu.. "Balladyna" miała: a) wsączyć w dusze Polaków nadzieję b) ukazywać optymistyczną przeszłość kraju c) przypominać o naczelnych wartościach Polakom d) wszystkie odpowiedzi są prawdziwe RozwiązanieTest z lektury,,Balladyna" ..

1.Balladyna - osoby, test z lektury Postacie z Balladyny.

Inne tryby nauki.. Alicja Guziel 1. rzeki.Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. 10 pytań Lektury szkolne flymiki.. 3.Matka Aliny i Balladyny 4.Rozgrywkę wygrała Balladyna, ponieważ zabiła swoją siostrę Alinę.. Materiały powiązane z testem: Test: Krzyżacy - test łatwy Łatwy test wiedzy z lektury "Krzyżacy" Henryka Sienkiewicza.Balladyna test "Balladyna" J. Słowackiego to: a) baśń, b) legenda, c) tragedia.. a) samobójstwo przyjaciela b) śmierć matki c) samobójstwo ukochanejBalladyna Co wiesz o autorze Balladyny.. Środki poetyckie popularność: 1453 dodał: zielona7: Mitologia grecka popularność: 450 dodał: dominikana14: PSEUDONIMY - CYTATY - MOTYWY popularność: 115 dodał: hlpxxw: Części zdania w języku polskim1.Goplana to nimfa wodna mieszkała nad jeziorem gopło 2.Jeden z duszków powiedział aby poszedł do ubogich hat bo tam znajdują sie uczyne i miałe kobiety.. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Co wstrząsało poetą w 1827?. Wyślij zgłoszenie.. Test wiedzy o lekturze ,,Balladyna" .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. Inne testy z kategorii.. Tromba czy Marcin Dubiel?. Quiz w Poczekalni.. Pytanie 2: Jak miała na imię siostra Balladyna ?Z jakiej rodziny pochodziła Balladyna?, Jak miała na imię siostra Balladyny?, Skąd pochodzi imię Balladyny?, Kto jest autorem dramatu Balladyna?, Za kogo wyszła Balladyna?, Co siostry miały zbierać w lesie?, Kto poradził Kirkorowi, by wziął żonę z ludu?, Od kogo Lech otrzymał koronę?, Kto wygnał Popiela III?, Dlaczego Kirkor zatrzymał się w chacie wdowy?, Co się stało .Kto rozwiaże test z balladyny ?.

Z kim była w ciąży balladyna.

A po za tym "znasz,,Balladyne" i ją trochę rozumiesz"… TROCHĘ miałam 4/5… Nie polecam tego testu.ok test, sama lektura do kitu.. a) Szatana b) Boruty c) Lucyfera d) Mefista 2.. Skomentuj.. Napisz do jakiego rodzaju literackiego należy utwór .. Od kogo ma zostać pożyczony powóz króla - Grabca?. 3.dzuszek powiedział ze w lesie jest dużo malin niech ta która zbierze najwięcej ożeni sie z kirkorem, a Balladyna zbiła swoja siostre sztyletem i zabrała jej maliny a powiedziała matce ze Alina uciekła 4.Balladyna po wojnie z .. Nimfa, królowa jeziora Gopła, Goplana, zakochana w kochanku Balladyny, Grabcu, przez swą zazdrość miesza się w ludzkie sprawy i gmatwa ich losy.. Możesz zdobyć 17 pkt.. 1 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne quizy: #ksiazki .. Która z sióstr była starsza: Alina czy Balladyna.Balladyna i Alina to siostry, mieszkające wraz z matką w ubogiej chacie w lesie.. Zawiera wszystkie powyższe pytania.Rozwiąż test znajomości lektury Balladyna Juliusza Słowackiego i sprawdź jak dobrze pamiętasz wydarzenia z książki.Balladyna to dramat, który powstał 1834 roku w Genewie.. Juliusz Słowacki wydał go dopiero podczas swojego pobytu w Paryżu w 1839..

#lektura #balladyna #slowacki #juliuszslowacki.

Juliusz Słowacki.. Sprawdź jak poradzisz sobie z pytaniami z Balladyny.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Balladyna - sprawdzian znajomości lektury (12 wersji krótkiego testu ) Oprac.. 1 / 12 Autor ''Balladyny'' to: Adam Mickiewicz.. a) żoną Kirkora i siostrą Aliny b) żoną Kirkora i córką Filona c) córką Wdowy d) córką Wdowy i Pustelnika 3.. W teście Test - Balladyna znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1: Kto napisał utwór Balladyna ?. Podkreśl postacie fantastyczne: Pustelnik Chochlik Grabiec Goplana Wawel Skierka Fon Kostryn 4.. 2010-05-09 19:28:53 Odpowiecie mi na kilka pytań z lektury pt. ,, Balladyna " ?. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Jeśli będziesz miała jakieś pytania co do odpowiedzi na dane zagadnienie, to wtedy pytaj nas tutaj.Test z lektury szkolnej Test - Balladyna .. Udostępnij.. Pytania zawarte w teście.. 3 / 12 Pustelnik, do którego przybywa Kirkor, mieszka w chacie w pobliżu: jeziora.. Balladyna - test znajomości lektury Test znajomości lektury Balladyny.. Średnia 10/12.. "-czy to na pewno było w książce?. Zawiera nieodpowiednie treści?. Pustelnik został powieszony.. Test z matematyki, który powinieneś zdać!. 5.Skierka, Chochlik, Goplana 6.Korona Lecha została zakopana przez Pustelnika w lesie.Test wiedzy - "Balladyna"!. Strona główna .. czy nie ma odpowiedzi na Twój problem na stronach Pomocy oraz w naszym Forum.W .Czy znasz lekturę " Balladyna " .. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Patrycja223.. Słudzy Goplany to: a) Chochlik i Filon, b) Skierka i Grabiec, c .Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".. Zygmunt Krasiński..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt