Odyseja streszczenie youtube

Pobierz

Witaj na moim kanale.W ramach serii Studenckie Get Ready With Me (Sesja Style) będę omawiać lektury z historii starożytnej Grecji i Rzymu.. "Odysja" to.Streszczenie powieści Arthura Clarka 2001: Odyseja kosmiczna.. Prześladowany przez boga Posejdona, błąkał się przez 10 lat po morzu, doznał wielu przygód .Odyseja co ino nie widać z powrotem; Już on gdzieś niedaleko i rozmyśla o tem, Jak by gachom zgotował śmierci ukaranie.. Znajdziesz tutaj informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę kompozycji, plan wydarzeń, szczegółowe omówienie najważniejszych postaci i scen, a także głównych motywów literackich pojawiających się w utworze.. Przynajmn.Podróż Odyseusza to znany mit w moim lektorskim wykonaniu.Dzięki za oglądanieWitam!Nazywam się Danuta Motwicka.. Powieść " Odyseja " powstała w I połowie VIII w. p.n.e. Jej bohaterem był Odyseusz, król wyspy Itaki, uczestnik wyprawy pod Troję (patrz wyżej), jeden z najdzielniejszych i najroztropniejszych wodzów greckich.. Przy nich się niejednemu po skórze dostanie.. Podczas pobytu Posejdona na Etyjopach, na Olimpie gromadzą się bogowie, wspominając o losach Agamemnona i jego zabójcy, Ajgistema.. yuppli - kursy z matematyki: wszystkich streszczeń - .Co dalej działo się z bohaterami "Iliady: tego dowiecie się w "Odyseji".. Naukowcom udał.zasubskrybuj kanał, udostępnij i poleć film, oceń, skomentujFacebook - @pas.Siemano!.

Nie może zrobić nic ...Odyseja - streszczenie krótkie.

Jest to historia powrotu Odyseusza do domu, do ukochanej ojczyzny Itaki.. Zapraszam na nowy odcinek poświęcony utworom Homera.Wkrótce kolejne odcinki!Kontakt: SUBA, Udostępnij i Polećzobacz inne materiałyStreszczenie szczegółowe.. Rady Ateny dla Telemacha.. W 1999 roku na Księżycu znaleziono obiekt, który wysyła w kosmos potężny sygnał.. Wydarzenia rozgrywają się w czasach starożytnych.Epos przedstawia powrót Odyseusza do rodzinnej Itaki po zakończeniu wojny trojańskiej.Źródła historyczne mówią, że Troja została zburzona ok. 1200 r. p. n. e.. Wówczas przed Zeusem staje Atena, prosząc o łaskę dla Odysa, przetrzymywanego od lat przez Kaliope i przypominając o zasługach, jakimi wyróżnił się pod Troją.Streszczenie "Odysei" Na Olimpie ma miejsce spotkanie bóstw.. Atena, od początku sprzyjająca sprytnemu Odyseuszowi, wstawia się za marynarzem do Zeusa.. I.Zgromadzenie bogów.. Prosi go, aby pomógł w uwolnieniu go z wyspy, na której przetrzymywany jest przez Kalipso.. Wojna trojańska trwała dziesięć lat, tak samo jak tułaczka Odyseusza.Odyseja streszczenie Streszczenie Odyseji Streść Odyseję Napisz streszczenie odyseji Treść zweryfikowana i sprawdzona Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.Streszczenie: Odyseja..

Izabela opowiada tutaj o lekturze według programu, który obowiązuje w...Odyseja - streszczenie eposu Homera.

Lekcja została przemontowana.. W tym filmie rozwiewam wszelkie wątpliwości na temat tej formy wypowiedzi.Pobierz darmową ściągę - wszystkich streszczeń - - lekcji na żywo: "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.. Akcja rozpoczyna się od narady bogów, którzy, za namową Ateny i Zeusa, zlitowali się nad więzionym przez nimfę Kalipso Odyseuszem.. Władca bogów decyduje się wysłać Hermesa z wiadomością do nimfy.. Albo niech sami siebie wezmą w tęgie kluby, A to ich uratuje od niechybnej .. Rady Ateny dla Telemacha..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt